advokat lex ua

Відшкодування шкоди при ДТП

Згідно з даними офіційної статистики Управління безпеки дорожнього руху, у період з 01.01.2017 р. по 30.06.2017 р. по всій Україні відбулось 76 622 дорожньо-транспортні пригоди.Тому для захисту Ваших прав та інтересів команда юристів та адвокатів zahist dtp ТОВ «Адвокатська компанія «ЛЕКС», що знаходяться за адресою вул. Костянтинівська, 21, Подільського району м. Києва, висвітлила в даній статті алгоритм дій, який допоможе Вам правильно діяти для того, щоб отримати належне відшкодування шкоди.

Отож, варто зазначити, що деякі водії є винуватцями дорожньо-транспортної пригоди, інші – жертвами обставин. Дорожньо-транспортна пригода – це завжди великий стрес і хвилювання для її учасників. Не менш складним етапом є відшкодування шкоди внаслідок ДТП, оскільки на практиці, отримати належне відшкодування досить непросто, оскільки в процесі може виникати безліч труднощів та нюансів. На даному етапі встановлене обов’язкове страхування для власників транспортних засобі, що однозначно є позитивним моментом, оскільки збитки у даному випадку може покрити страхова винуватця ДТП.

Проте, все не так просто, оскільки, страхові компанії часто можуть шукати причини не виплачувати повного розміру відшкодування, або ж виплачувати тільки не значну частину, яка не покриває реальних збитків. Досить важливим аспектом є дотриматись всіх необхідних процедур та надати всі необхідні документи. Зробивши все правильно, у Вас є всі шанси отримати відшкодування та покрити всі збитки.

Для початку необхідно визначити, які саме витрати покриває страхова компанія винуватця. Отож, до них відносять розмір прямих дійсних збитків, крім того Вам потрібно бути готовим до того, що при цьому вираховуватимуть знос автомобіля, який залежить від його року випуску, тобто чим старіший автомобіль, тим більший коефіцієнт віднімається від вартості нових запчастин.

Крім того, страхові компанії виплачують лише в межах максимальної страхової суми збитків та не виплачують франшизу, упущену вигоду, моральну шкоду та втрату товарної вартості автомобіля. Покрити дані витрати Ви можете вимагати від винуватця ДТП.  Дана особа може виплатити дану шкоду як добровільно так і у примусовому порядку, звернувшись до суду.Для того, щоб визначити, як будувати відносини із страховою компанією слід проаналізувати порядок Ваших послідовних дій.

По-перше, коли трапилось ДТП невідкладно повідомити страхову, краще оразу подзвоніть на гарячу лінію страхової компанії, при тому для уникнення в майбутньому непорозумінь слід повідомити, як страхову компанію винуватця ДТП, так і страхову потерпілого. Наступним етапом буде звернення до страхової компанії з повідомленням про ДТП не пізніше трьох робочих днів, якщо немає можливості сходити особисто у страхову відправте поштою усі необхідні дані про ДТП, вказавши свої контактні дані та відомості про те, де знаходиться Ваш автомобіль. Необхідно також звернутись із заявою про страхове відшкодування, звісно Ви можете подати заяву протягом 30 днів, проте краще подати її одразу.

Далі страхова компанія буде проводити оцінку розміру заподіяної шкоди, призначивши, не пізніше 10 робочих днів, з моменту повідомлення про ДТП експерта, який проведе опис наявних пошкоджень автомобіля. Проте, остаточну оцінку та суму відшкодувань Ви дізнаєтесь, коли спеціалісти страхової проведуть розрахунки, як правило, це не відбувається швидко. Після того, як Ви дізнались суму відшкодування і вважаєте, що сума невиправдано низька, Ви можете залучити незалежного експерта.

Проте, обов'язково вимагайте від експерта свідоцтво про право на зайняття такою діяльністю, оскільки лише тоді його висновки матимуть значення, а в майбутньому можливо і для суду. Наступним етапом буде участь у судовому засіданні, де буде вирішено питання про визнання винуватця ДТП винним у вчиненні адміністративного правопорушення та винесенні постанови судом. Для того, щоб переконатись, що винуватець ДТП визнав вину у скоєному правопорушенні краще взяти участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення.

Страхові випадки

Страхова компанія може самостійно звертатись до суду для отримання даної постанови, проте це значно затягує процес, і тому краще Вам самостійно звернутись до суду та отримати постанову, яка набула законної сили (через 10 днів від дня винесення рішення) і вже тоді надати її страховій компанії. Це в тому випадку, якщо дана постанова не оскаржується, тобто ніхто з учасників не подав апеляційну скаргу на дану постанову.

І тоді, коли у страхової компанії наявні всі документи: заява про страхове відшкодування, розширена довідка по ДТП, постанова, що набула законної сили, висновки експертів страхової приймає рішення про виплату відшкодування.У випадку, якщо страхова компанія виплатила Вам необґрунтовано низьку суму відшкодування, яка не покрила реально понесені збитки, тоді Вам необхідно звертатися до суду, з позовною заявою про відшкодування збитків. В даному випадку варто залучати двох відповідачів, як страхову компанію, так і винуватця, завданих Вам збитків.

Скласти юридично грамотну позовну заяву про відшкодування збитків Вам допоможуть висококваліфіковані юристи та адвокати м. Києва ТОВ «Адвокатська компанія «ЛЕКС».Пам'ятайте, що кожна ситуація, яка склалась внаслідок дорожньо-транспортної пригоди є нестандартною і потребує детального аналізу та вивчення для надання відповідних правових висновків.

Тому для захисту своїх прав та інтересів учасники ДТП завжди можуть звернутись до адвоката на Подолі ТОВ «Адвокатська компанія «ЛЕКС», де наші кваліфіковані юристи, зможуть допомогти кожному консультуючи та складаючи відповідні процесуальні документи, на будь-якому етапі: під час виникнення спорів з органами Національної поліції, стосовно питань ДТП, правильного складання протоколів, схем та ін., захистять Вас у судовому провадженні у справах про адміністративне правопорушення та звісно ж допоможуть Вам отримати належне відшкодування, як страхових виплат, так і отримати позитивний результат в суді у справі про відшкодування шкоди.