advokat lex ua

Стягнення заборгованості

Відоме українське народне прислів'я твердить: «Боржник весело позичає, проте сумно віддає». Слід погодитись, оскільки майже кожен у повсякденному житті стикався з проблемою повернення коштів, які належать Вам. stjagnennja zaborgovanostі Розмежовуючи підстави з яких може виникнути заборгованість, то слід виділити договірну заборгованість, яка виникає через невиконання чи неналежне виконання договорів та недоговірну (деліктну) відповідальність, що настає внаслідок завдання шкоди.

В багатьох випадках для того, щоб  стягнути заборгованість необхідно пройти складний та довготривалий процес, який може складатись із декількох етапів врегулювання спору: досудовий, судовий та етап виконання рішення. Якщо Вам довелось зіткнутися з  проблемою стягнення заборгованості  і Ви не знаєте що робити, то перш за все слід почати із складання претензії, яку слід направити до боржника.

Проте якщо все таки Ви не отримали бажаного результату і не отримали коштів від боржника, тоді слід звертатись до суду із позовом для захисту своїх прав та інтересів. Досить важливо скласти юридично грамотну позовну заяву, де максимально правильно викласти всі обставини, з посиланням на законодавство та належним підтвердженням наявної заборгованості.

Якщо дана робота буде зроблена максимально вірно, то Ви сміливо можете розраховувати на позитивне рішення суду. Проте, якщо ж ні, то не засмучуйтесь попереду ще апеляційна та касаційна інстанції. Якщо ж наявне рішення на Вашу користь, яке набуло законної сили, процедура ще не завершена. Оскільки, можуть знову ж таки виникнути певні труднощі при зверненні до виконавчої служби для виконання рішення суду та стягнення боргу.

На практиці ситуація може скластись по різному, за одних  обставин виконавець накладає арешт на банківські рахунки і тоді через банк списується борг. Цей варіант являється досить сприятливим і не складним для стягувача, проте він є можливим лише тоді, коли на рахунках боржника наявні кошти. В іншому випадку виникає необхідність накладення арешту на майно боржника, і тоді Ви зможете отримати свої кошти тільки після продажу цього майна на аукціоні.

Юридична допомога в стягнення заборгованостей

Також в процесі можуть виникати багато інших складнощів та нюансів. Отож, процедура стягнення заборгованості є складною, багатоетапною та клопіткою. Пам'ятайте, що кожна ситуація, яка склалась з приводу стягнення заборгованості є нестандартною і потребує детального аналізу та вивчення для надання відповідних правових висновків.

Ви завжди можете доручити захист своїх прав адвокатам та юристам, що знаходяться за адресою: вул. Костянтинівська, 21, Подільський район м. Києва (Поділ, м. Контрактова площа), які якісно, надійно і за оптимальними цінами вирішать Ваші проблеми стягнення заборгованості з боржника, супроводжуючи Вас на кожному етапі врегулювання спору.Також, адвокати на Подолі ТОВ «Адвокатська компанія «ЛЕКС» допоможуть Вам з написанням: претензій, позовних заяв, апеляційних та касаційний скарг та інших процесуальних документів.