advokat lex ua

Розділ майна

Люди закохуються, одружуються, живуть разом, спільно виховують дітей, набувають спільне майно у власність. rozdil majna Проте, іноді обставини складаються не найкращим чином і колишні закохані розривають відносини.

Розірвання шлюбу майже завжди є складним процесом. А розподіл майна дуже часто зумовлює конфлікти та спори між колишнім подружжям, що тягне за собою потребу вирішення даного питання у судовому порядку.

За загальним правилом вважається, що все майно, яке було придбане протягом того часу, коли подружжя перебувало у шлюбі належить їм на праві спільної сумісної власності та ділитиметься у рівних частках, незалежно від доходів, які були у кожного з них. В той же час, важливо знати, що існують виключення і деяке майно залишається у приватній власності чоловіка чи дружини.

До такого майна належить все те майно, яке було набуте до шлюбу, подароване чи успадковане під час шлюбу, придбане за кошти, що особисто належать одному із подружжя, а також те, що було набуте внаслідок приватизації та інше.

Не підлягатимуть поділу між подружжям також і речі індивідуального вжитку, в тому числі коштовності. Проте, опираючись на судову практику, кращим варіантом буде зазначити саме Вас на чеку, квитанції чи іншому фінансовому документі як покупця даного виробу. Ми рекомендуємо зберігати по можливості всі оригінали чеків та квитанцій на придбане під час шлюбу майно.

 

Поділ майна подружжя

Оскільки, завжди варто пам’ятати, що у зв’язку із певними обставинами, суд, беручи до уваги індивідуально визначені обставини, може відступати від презумпції рівності стосовно того, що все майно належить подружжю на праві спільної сумісної власності. У випадку, якщо сімейні відносини вже «похитнулися» і переживають кризу, а приймати рішення розривати шлюб поки рано, чудовим варіантом виходу із ситуації буде встановлення режиму окремого проживання у судовому порядку. У цьому випадку майно, що набувається у власність чоловіком або жінкою не вважатиметься спільною сумісною власністю.

Загалом на практиці може виникати безліч нюансів. При вирішенні того чи іншого питання з приводу поділу майна необхідно опиратися не лише на чинні нормативні акти, а й проводити аналіз судової практики, що склалась протягом останніх років. Слід також зазначити, що досить часто даний процес залишає негативний осад у колишніх сімейних взаємовідносинах.

Для того щоб спокійно, без зайвих емоцій, з мінімальними затратами часу, грошей та зусиль здійснити поділ спільного майна подружжя, оптимальним та раціональним рішенням буде звернутися за кваліфікованою правничою допомогою до адвоката з сімейного права, який зможе, детально проаналізувавши кожну індивідуальну ситуацію, надати грамотні та кваліфіковані поради.

Адвокати сімейних справ та юристи сімейних справ, що знаходиться за адресою: вул. Костянтинівська, 21, Подільський район м. Києва (Поділ, метро Контрактова площа) докладуть всіх можливих зусиль для того, щоб захистити інтереси свого клієнта та зберегти Ваше майно.

Поділ спадщини

Спадкове майно може розподілятися в кожному випадку по-різному.

Тоді коли у заповіті чітко визначено особиста воля заповідача, визначено, яке майно та кому належатиме проблем не виникає. А от із спадкуванням по закону дещо складніше. За загальним правилом встановлюється, що частки у спадщині належать у рівній частині кожному із спадкоємців. Крім того, спадкування відбувається відповідно до черг спадкування, що базується на сімейно-родинних відносинах спадкодавця та спадкоємця.І якщо успадковується майно, наприклад, квартира, то кожен із спадкоємців є власником певної частки у майні, яка зазвичай не є визначеною в натурі.

На практиці може виникати безліч нюансів, як із виділом частки спадкоємця в натурі, ситуації пов’язані із зміною спадкової черги чи збільшенням спадкової частки. В таких випадках між спадкоємцями можуть виникати спори, які вони часто не можуть самостійно вирішити. В цьому випадку виникає потреба розв’язати дані конфліктні ситуації звернувшись до суду.

І тут обійтися без допомоги кваліфікованого адвоката у спорах про поділ спадщини неможливо. Адвокатська компанія, що знаходиться за адресою: вул. Костянтинівська, 21, Подільський район м. Києва (Поділ, метро Контрактова площа) пропонує Вам якісну правничу допомогу у спорах, пов’язаних із поділом спадкового майна. Команда наших адвокатів та юристів допоможе Вам справитись із проблемою та захистити Ваші законні права та інтереси.