advokat lex ua

 

Правові проблеми вимушених переселенців:

У наш час одним з основних генераторів правових проблем в Україні є проведення антитерористичної операції на території Донбасу та анексії Криму. За декілька років з початку подій вимушені переселенці неодноразово зіштовхувалися з незчисленною кількістю правових колапсів які унеможливлюють, обож сильно ускладнюють реалізацію прав громадянина України.

З метою врегулювання ситуації нормотворчими органами ведеться активне вирішення неминучих у даній ситуації колізій та прогалин  у праві, що в свою чергу призводить до ускладнення доступності права для середньо статистичного вимушеного переселенця. Адже будь який юридичний факт буде потребувати додаткового документального підтвердження, доказів та в деяких випадках судових рішень необхідність яких обумовлюється специфікою правового статусу тимчасово переміщених осіб.

Однією з таких проблем є встановлення факту смерті та оформлення спадщини. Здавалося би не складна операція для оформлення якої потребується звичайна лікарська довідка про причину смерті з якою потрібно звернутися у РАГС. Отримала нові ускладнюючи умови.

Встановлення факту смерті:

pominki1У січні 2018 року до ТОВ «Адвокатська компанія «LEX» звернулася фізична особа (надалі клієнт) вимушений переселенець, що є сином померлої на Донеччині у жовтні 17 року на Донбасі  жінки. Після смерті матері він приїхав у Київ для підтвердження на території України факту смерті матері для подальшого оформлення спадщини. З метою доведення клієнт зібрав наступний пакет документів:

1) Лікарське свідоцтво про смерть

2) Актовий запис (ДНР) свідоцтва про смерть;

3) Договором-Замовленням на організацію та проведення поховання;

4) Свідоцтво про захоронення.

За звичайних умов такого набору булоб більш аніж достатньо але Україною не визнається самопроголошена ДНР а отже і будь які документи що були видані органами республіки. 

Дослідивши ситуацію наш Адвокат підготував позовну заяву основуючись на отриманій від органів реєстрації відмови, для доведення факту смерті у судовому порядку.У лютому 2018-го року  Печерський районний суд міста Києва прийняв рішення задовольнити позов, рішення було прийняте до виконання у невідкладному порядку.Після отримання рішення суду діло було за малим. Рішення було надане до органу реєстрації актів цивільного стану з новою заявою невдовзі після чого клієнту було видане необхідне свідоцтво.

Питання оформлення спадщини:

У подальшому нашими юристами було надано консультацію стосовно оформлення спадщини.На справді у даному випадку справа стоїть вже простіше. Справа в тому, що питання спадкування майна на території АТО вже передбачено законодавцем у ст.11 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території Україні» та ст. 91 ЗУ «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».Згідно цих норм, придбання та призупинення прав власності на нерухоме майно в АТО, відбувається згідно з українським законодавством діючим на підконтрольній території. Єдиної значимою відмінністю є місце відкриття, їм може стати будь-яка нотаріальна контора на вибір спадкоємця до неї слід звернутися з заявою про волевиявлення вступити до спадку. Іншими словами ви можете звернутися до бульякого зручного для вас нотаріуса, що веде свою діяльність в Україні. В іншому процедура залишається стандартною.

Таким Чином, завдяки, допомозі юристів компанії клієнту вдалося реалізувати своє право на спадщину.