advokat lex ua

Ведення підприємством нерезидентом діяльності в Україні:

Україна є досить привабливою країною у питаннях ведення бізнесу для іноземців. Такий момент обумовлюється дешевою робочою силою, непоганими фахівцями та і цінами загалом. У зв’язку з чим з кожним днем з’являються усе нові підприємці нерезиденти на нашій території, але не дивлячись на безумовні переваги ведення бізнесу в Україні.

Непоодиноким є  виникнення правових проблем в процесі ведення діяльності підприємства. У квітні 2018 року до нашої компанії звернувся підприємець нерезидент (надалі «Клієнт»). Протягом декількох років він закупав харчові продукти на експорт на території Вінницької області, але декілька з останніх поставок так і не було здійснено не зважаючи на те, що клієнт належним чином оплатив передбачені за договором послуги та товари.

При спробах зв’язатися з контрагентом за для з’ясування причин зриву поставки. Йому спочатку надавалися розпливчаті відповіді з обіцянками виправити ситуацію, а потім перестали відповідати взагалі. Розуміючи, що без наявності кваліфікованого представника питання навряд буде вирішено клієнт почав шукати адвоката на території України. Пошуки привели його у місто Київ на поділ до нашого офісу.

Стягнення заборгованості:

Вислухавши його розповідь про ситуацію, та враховуючи бажання клієнта по можливості вирішити ситуацію полюбовно. Ми призначили особисту зустріч із керівництвом підприємства постачальника. При зустрічі нами було запропоновано варіанти по вирішенню ситуації, що могли би бути прийнятними для обох сторін, але диспонент не проявив бажання піти на зустріч та чітко дав зрозуміти, що виконувати свої зобов’язання він на меті немає.

За результатами зустрічі клієнт дав згоду на подання позову про стягнення заборгованості за не виконанні зобов’язання до суду. Від так наша команда підготувала матеріали для позову. З метою вдалого вирішення справи ми порахували за потрібне дізнатися більше про відповідача. Зробивши декілька запитів та зв’язавшись з підприємствами що раніше мали з ним справу ми дізналися що підприємство вже давно має не найкращу репутацію як з боку підприємців так і серед органів влади.

Причинами за яким він досі тримався на плаву була ілюзорна презентабельність підприємства викликана гарним сайтом та новим приміщенням, що ним орендувалося, також заключаючи домовленості з іноземними підприємствами він розумів, що більшість з них буде не зацікавлена в стягненні з нього коштів через можливу судову волокиту, що за своєю ціною цілком могла перевищувати суму стягнення.

На стадії розгляду справи відповідачем призводилися спроби штучного розтягнення строків розгляду справи в надії на відмову нашого клієнта від позову, але завдяки зусиллям прикладеним нашим адвокатом справу було закрито у найкоротші строки. Суд зобов’язав відповідача повернути кошти за не виконану роботу виплатити передбачений договором штраф за втрачену вигоду а також присудив пеню, що обчислювалась у розмірі 0,5 від суми боргу протягом кожного дня простою (відповідно до ГК України)

Подальше співробітництво:

По закінченню справи залишившись задоволеним роботою компанії клієнт поцікавився чи займаємося ми реєстрацією підприємство та чи можливо укласти з нами договір абонентського обслуговування. На наведення запитання ми відповіли, що ми дійсно надаємо такі послуги проте місто у якому ми функціонуємо є Київ і взятися за виконання цього замовлення ми можемо лише у випадку територіальної доступності.

Вислухавши умови нашим іноземним другом було прийняте рішення, що якщо і займатися бізнесом в Україні то маючи надійних партнерів і без нас як вже перевіреної юридичної фірми на цю авантюру він не піде. А тому скориставшись нашими порадами та допомогою незабаром ми зареєстрували для нього представництво на окраїні Києва.

В підсумку:

Звернувшись до наших юристів клієнт отримав швидке вирішення проблемних питань, повернув втрачені кошти, заснував своє представництво для подальшого ведення та розвитку бізнесу, та отримав надійну правову підримку від нашої компанії, що робить йго господарську діяльність більш безпечною як в фінансовому так і в загально правовому плані.