advokat lex ua

Чи потрібен нам посередник:

У жовтні 2018 до «АК «ЛЕКС» звернувся один з власників ТОВ «ХХХ» (у подальшому сторона 1)зметою надання юридичної консультації за своїм питанням. Сутність справи полягала у наступному: в продовж 13 років стороною 1 орендувалося приміщення під ресторан. З цей час ним регулярно виплачувалася орендна плата по об’єкту, також були проведені ремонтні роботи , реставрування внутрішнього стану приміщення та зовнішнього фасаду будівлі.

Починаючи з травня 2018 року у сторони 1 почалися грошові скрутності, що зробили неможливим оплату оренди у повному обсязі у зв’язку з чим він сказав орендодавцю (надалі сторона 2) що буде займати приміщення у рахунок проведених раніше ремонтних робіт непередбачених у договорі на що сторона 2 відразу не заперечувала, проте в подальшому висловила намір подати до суду з метою витребування боргів по орендній платі та дострокового розірвати договір оренди.

Дослідивши інші менш вагомі обставини справи включаючи ти що пов’язані з особистими відносинами сторін договору.Ми прийшли до висновку про те що у випадку судового вирішення справи кожна з сторін понесе збитки, через кількості не вирішених за роки співпраці майнових та грошових обов’язків.

Окресливши відносну картину ймовірного розвитку подій, ми запропонували провести процедуру медіації. Вислухавши наші пояснення про природу медіації як системи досудового вирішення спорів, сторона 1 зацікавилася у такому варіанті та звернулася з пропозицією про проведення останньої до сторони 2.

Після отримання згоди сторін на проведення процедури  нашим медіатором почалося обговорення ситуації з стороною 2 для чіткого розуміння позицій учасників спору, та розробки стратегії досягнення примирення.

Результати проведення медіації:

У загальній складності на досягнення компромісу пішло 3 тижні протягом яких було проведено 4 зустрічі для переговорів. За кінцевим результатом сторони зійшлись на наступному:

Сторона 1 зобов’язується:

1) виплатити 0.5 заборгованості по орендній платі протягом п’яти місяців з моменту проведення медіації;

2) провести та частково оплатити роботи з озеленення та покладення плітки у прибудинковій території   у входу в ресторан;

3) провести ремонт новопридбаного приміщення наданого стороною 2 за умови збереження права користування його часткою з метою зберігання сейфа з документами.

Сторона 2 зобов’язується:

1) зарахувати 0.5 наявної на сьогодні заборгованості в рахунок виконаних раніше ремонтних робіт;

2) частково оплатити роботи з озеленення та покладення плітки у прибудинковій території;

3) Надати в користування особі 1 частини підсобного приміщення без збільшення загальної вартості оренди.Сторони внесли вище зазначені домовленості у якості доповнень до договору та продовжили строк дії останнього строком іще на 5 років.

В ітозі:

Підводячи підсумок, клієнтам вдалося швидко (3 тижні) вирішити проблемну ситуацію уникнути можливих збитків у випадку судового розгляду та пошуку нових партнерів, зберегли багаторічні ділові відносини, та внесли до договору взаємовигідні умови, що зробили можливим продовжувати співпрацювати.